пʼятницю, 15 березня 2024 р.

Щоб пам’яті вогонь не згас

У кожної місцевості є свої особливі події і дати, які щемлять раною в серці, живуть у пам’яті її жителів. Такою особливою та пам’ятною датою для жителів Новоукраїнської міської територіальної громади є 17 березня – день визволення міста Новоукраїнки та сіл громади від фашистських загарбників.
Напередодні цієї дати в читальній залі міської центральної бібліотеки за участю учнів ДНЗ ПТУ №40 м. Новоукраїнка проведено годину пам’яті "Щоб пам’яті вогонь не згас". Присутні пригадали страхіття фашистської окупації міста, яка тривала довгі два роки та сім з половиною місяців, масові розстріли у концтаборі Адабаш та в Гусарському урочищі, діяльність молодіжного підпілля на чолі з Володимиром Поповкіним; етапи визволення Новоукраїнщини, тих, хто поліг на полі битви, визволяючи місто. Проводячи паралелі між подіями двох воєн: Другої світової та нинішньої - россійсько – української війни, яка триває уже майже 10 років, увагу молоді акцентовано на тому, що історія повторюється в застосуванні методів загарбання територій сусідніх країн, засобів пропаганди, обмеженні і порушенні прав людини.
Особливий акцент зроблено на постатях Героїв-земляків, які боронячи Україну, віддали за неї власне життя, фото та інформація про яких представлені на інформаційній виставці "Герої нашої громади", що оформлена в приміщенні бібліотеки. Більш детальніше бібліотекарі познайомили присутніх з постаттю Героя-земляка - Дениса МАРЧЕНКА, який загинув у бою на початку війни у 2014 році під час виходу з Іловайська, але майже 10 років вважався зниклим безвісти і тільки 13 березня 2024 року перепохований на Алеї Героїв Новоукраїнської громади. Також із вдячністю згадали всіх тих, хто нині боронить рідну землю від окупантів.
Доповненням до заходу стала книжкова виставка "В боях за рідну землю". Увагу присутніх звернуто на інформаційні матеріали виставки та книги земляків: краєзнавців Анатолія Ковирьова, Константина Береста, Василя Даценка, Вадима Колєчкіна і Бориса Шевченка, які знайомлять читача з перебігом подій на території Кіровоградщини і Новоукраїнщини вісім десятиліть тому.
#Культура_Новоукраїнської_ТГ
#Новоукраїнська_центральна_бібліотека

Немає коментарів:

Дописати коментар