вівторок, 6 січня 2015 р.

Дід Мороз в гостях у інтелектуалів


Є у новоукраїнських інтелектуалів традиція: напередодні нового року вони ідуть … ні, не в баню, а у читальний зал Новоукраїнської районної бібліотеки, щоб розіграти між собою Новорічний кубок діда Мороза. Приємна компанія, каверзні питання, надлишок адреналіну – що ще треба для вдалого відпочинку? Хіба що крапельку везіння, тому що закінчити рік переможцем – удвічі приємніше.
    
     Вечір 29 грудня обіцяв несподіванки. По-перше, зима згадала про свої обов’язки і пройшла по місту хуртовиною. Щоправда, тим, хто дійсно любить інтелектуальний спорт, вона не завадила. По-друге, вперше за останні місяці на гру прибув титулований «Капітолій» Олександра Антоненка. По-третє – і це найголовніше – грати «у піддавки» ніхто у клубі не збирався. Тож після вітань від діда Мороза почалася боротьба. З першого туру лідерство захопила команда Анни Максимець «Шо попало», підсилена колишніми чемпіонами області серед школярів. Впритул за лідером рвались уперед інші команди, проте потужний старт у поєднанні з бажанням перемогти і не менш потужним фінішем – безумовно, дієвий козир, тож переможцем турніру стає команда «Шо попало». Дещо відстав, але посів таки друге місце «Капітолій», і третьою – відставши лиш на одне очко від срібного призера - фінішувала молода команда «Молодість переможе» (капітан Оленко Хельгі  Йоші Миколаївна).
    


  30 грудня юних інтелектуалів на традиційний Кубок діда Мороза зібрала міська школа №8. Турнір вийшов доволі представницьким – сім команд старшої групи та шість молодшої презентували практично всі навчальні заклади міста (на жаль, команди гімназії на зустріч не прибули – мабуть, погода завадила чи нагальні справи перешкодили). Новачків не було, тому пристрасті закипіли з перших хвилин. 
     У молодшій групі феєрично стартував «Бемс» (ЗШ №8, капітан Вадим Гелеверя). І хоч у другому турі суперники почали «наступати на п’яти», дистанції з 36 запитань їм не вистачило. Тим паче, що здавати позиції лідери не збирались, тому впевнено перемогли. Призери ж визначились вже після другого туру. Друге місце поділили «Выше крыши» (РЦДЮТ, капітан Наталка Ніколаєва) та «Panda Attack” (ЗШ №6, капітан Владислав Прутян), на третьому примостився «Шанс» (ЗШ №3, капітан Дар’я Ісько).   
     У старшій групі ситуація була значно цікавіша. Відразу кілька команд, маючи за плечима багатий ігровий досвід та призові місця на міських і обласних змаганнях, могли «вистрелити в десятку». Дивно, але розпочали гравці досить прохолодно. З першого туру в лідери вийшла «Per aspera ad astra» (ЗШ №1, капітан Оксана Івашина), у другому турі наздоганяти кинувся «Метеор» (РЦДЮТ, капітан Олександр Середній). Очікувалась напружена боротьба у третьому турі, але «Метеор» несподівано провалився, проте вдало зіграла «Ноосфера» (РЦДЮТ / НТ «Географія», капітан Ярослав Доценко). На фініші «любителі латинських назв» свою перевагу втримали, «Ноосфера» друга, «Метеор» третій.
     Залишилось подякувати людям, без яких свято б не відбулося. Фінансову підтримку та солодкі подарунки призерам забезпечили приватні підприємці Валентин Рибалов, Олена Гулавська та Галина Арсірій, а також народний депутат України Станіслав Березкін. В ігровому журі бездоганно відпрацювали Людмила Кукурудза та Лариса Савенко. Окрема подяка адміністрації міської ЗШ №8, яка в умовах форс-мажору знайшла можливість прийняти у себе учасників турніру.
     Кажуть, після новорічних свят дід Мороз їде відпочивати на далекі острови, щоб з келихом у руці, у компанії приємних жіночок забути про метушню новорічної ночі. Втім, в Новоукраїнці діду довелося затриматися, щоб своєю присутністю – нехай навіть невидимою – підтримати учасників учительського Кубка діда Мороза серед команд «Що? Де? Коли?».  Приємно, що географія турніру з кожним роком розширюється, а якісний склад учасників зростає.
     


     5 січня у читальному залі Новоукраїнської районної бібліотеки з ініціативи райкому профспілки працівників освіти змагалися дев’ять команд – представників освітніх закладів району. Могло бути й більше, але, на жаль, площа «читалки» обмежена. Дистанцію у 36 запитань долали жваво, але часом відчутно було, як скриплять мізки, наштовхнувшись на непросту проблему. У фіналі третє місце посіли «Бюрократи» з районного відділу освіти, другим став «Скіф» (Новоукраїнська ЗШ №8), а перемогли «ДЮЦики» (кому не зрозуміло – РЦДЮТ «ЗОРІТ»). Всі учасники змагань отримали подарунки від райкому профспілки , а переможці понесли з собою і самого господаря турніру – діда Мороза.
Ось так закінчився новорічний інтелектуальний марафон. Якщо хтось захоче через рік до нас приєднатися – ласкаво просимо. Дід всіх прийме.

    

О.КаєнкoНемає коментарів:

Дописати коментар