середа, 28 січня 2015 р.

Патріотичний урок «Україна є, була і буде...»


У рядках  українського гімну є такі слова: «Станем, браття, в бій кривавий від Сяну до Дону, В ріднім краю панувати не дамо нікому…». Ми їх рідко згадуємо, тому що другий куплет не виконується на різних урочистих заходах. Але саме в цих словах закладено принцип єдиної та соборної України – територіальна цілісність усіх етнічних територій, на яких проживають українці .
Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Такою датою для України стало 22 січня 1919 року. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом - Днем Соборності.  День Соборності України відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
Саме цим подіям  була приурочений патріотичний урок -  «Україна є, була і буде....» для учнів 6-го кл. (класний керівник Кріцька Н.І.). Присутні переглянули мультимедійну презентацію «Україна – єдина країна»,   яка висвітлює тернистий шлях України до соборності та процеси державотворення української незалежної держави. Школярі з зацікавленістю слухали    коментарі,  якими бібліотекар супроводжувала  презентацію : про передумови і хід подій 1918-1919 років, відзначили 25-річчя «живого ланцюга», який об’єднав Львів і Київ у 1990 році,  жваво розмірковували про поняття соборності України.       
Під Крутами бій, під Крутами кров...
Про давню трагедію згадаю знов..
Ще одна трагічна сторінка історії нашої державності, про яку  була розповідь  -  це бій під Крутами: щороку ми вшановуємо пам’ять молодих героїв, що  29 січня 1918 року полягли біля залізничної станції Крути, захищаючи Українську народну республіку.
Події останніх місяців дають підстави стверджувати, що переважна більшість громадян України, серед яких є і діти, і молодь, виявили високу патріотичну свідомість та міцну громадянську позицію, тому бібліотекар також висвітлила події Майдану та загибель  Героїв Небесної Сотні, зокрема Сергія Нігояна та нашого земляка Віктора Чміленка .     Територіальна цілісність України скріплена кров’ю мільйонів незламних борців  і наступні сторінки  презентації були присвячені мужності й звитязі нинішніх воїнів-героїв, наших земляків - захисників України, які боронять нашу державу від російської агресії та тих, хто ціною життя відстоює свободу і свою Батьківщину.
Хвилиною мовчання учні вшанували пам’ять, як полеглих на полі бою, так і мирних жителів Волновахи, Донецька, Маріуполя, які загинули в результаті січневих терористичних актів.
В презентації також були використані патріотичні відео кліпи Ірини Ткачук «Разом і до кінця», Катерини Бужинської «Солдат України», «Україна єдина» та ін.
З великим задоволенням учні взяли участь у флешмобі «Україна – єдина країна».      Захід проводився з метою виховання у дітей почуття національної гідності, гордості за та народ,  поглибив знання молодшого покоління про історію    нашої країни, викликав патріотичні почуття та повагу до рідної країни.  Діти  відчували власну причетність до майбутньої долі рідного краю як невід’ємної складової єдиної країни. Саме тому, ми повинні знати свою історію, своє минуле.
Нехай ніхто не половинить
Твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
 Бо ти на всіх у нас одна.
 Одна від Заходу й до Сходу,
Володарка земель і вод –
 Ніхто не ділить хай народу,
Бо не поділиться народ.

Немає коментарів:

Дописати коментар