четвер, 22 лютого 2018 р.

Турнір знавців рідної мови «Єдиний скарб у тебе – рідна мова!»Українська мова є невіддільною частиною нашого українства й промовистим виявом нашої належності до української землі. Вона – велика частина нашої національної ідеї поруч із гербом, гімном і прапором. Попри століття гонінь та заборон щодо української мови наші предки залишили нам неоцінений скарб – неспотворену мовну красу.
З 20 по 22 лютого з метою сприяння вільному розвитку української мови, формуванню національного менталітету підростаючого покоління, прищеплення і розвитку почуття патріотизму та національної гордості в бібліотеках Кіровоградської області проводиться бібліомарафон «Звучи, рідна мово!»
21 лютого 2018 року в центральній бібліотеці міста в рамках марафону шанувальники рідного слова зібралися на турнір знавців рідної мови «Єдиний скарб у тебе – рідна мова!»
Перевірити свої знання з рідної мови та позмагатися в кмітливості мали змогу учні 9 класу Новоукраїнської ЗШ №6 (кл. кер. Унцеску І.В.).  
Ведучі заходу здійснили екскурс в історію відзначення свята, його значення для збереження та розвитку мов світу, показали, яка багатогранна, ніжна, чиста українська мова і яку роль має в житті людини, презентували присутнім легенду про мову.
Мелодійність рідної мови передали учасникам дійства - учениця  Новоукраїнської дитячої музичної школи Вареха Вікторія (викладач Наталя Білуха) та звукорежисер Олійник Павло Васильович під час виконання пісні «Калина».
За допомогою жеребкування серед учасників заходу сформовано дві команди «Мовознавців» та «Розумників». Задля розігріву команд  та перевірки їх швидкості мислення проведено конкурс «Розминка».
У конкурсі «Буква до букви – виникло слово»  по 4 учасника від кожної з команд змагались на швидкість та кмітливість складання слів до озвучених  бібліотекарем завдань із запропонованого набору українських літер.
Конкурс «Словникова скринька»  та «Моя Україна» продемонстрували чудові знання дітей з української мови та понять, пов’язаних з Україною.
 
Багато приємних емоцій викликав конкурс «У рідному краї і серце співає», під час якого команди відгадували українські пісні.
Впродовж 5 конкурсів учні не тільки згадували вивчений шкільний матеріал, а й мали змогу у цікавій ігровій формі розширити свої знання про рідну мову. А поки журі підраховували бали та визначали переможців, бібліотекар презентувала учасникам заходу  книжково-ілюстративну виставку «Солов'їна, барвінкова, українська рідна мова», матеріали якої розкривають барвистий світ українського слова, його велич, красу та силу. 

На  закінчення члени журі побажали всім присутнім шанувати рідну мову, вивчати її, збагачувати свій словниковий запас, а для цього читати якомога більше книг рідною - українською мовою.
Захід закінчився врученням призів переможцям та всім учасникам команд.

Немає коментарів:

Дописати коментар