неділя, 2 червня 2013 р.

Інформаційна година «Кирило та Мефодій - творці слов’янської азбуки»


До 1150 - річчя слов’янської писемності у центральній районній бібліотеці проведено інформаційну годину «Кирило та Мефодій - творці слов’янської азбуки». Працівники бібліотеки розповіли учням гімназії №7 біографію братів Кирила та Мефодія, їх вклад в історію української культури.
Слов’янські книжники Кирило та Мефодій, стали авторами першого слов’янського алфавіту, яким ми користуємося і сьогодні. 
 Князь Ростислав, що очолював Велико-Моравське князівство, звернувся до візантійського імператора Михаїла з проханням: прислати вчителів, які знають слов'янську мову, щоб його народові переклали Святе Письмо. 
З цією місією поїхали до Моравії Кирило і Мефодій, причому вони повезли з собою церковні книги, перекладені слов'янською мовою: Євангеліє, Псалтир, Апостол та інші. Їх учні переписували ці книги.
Становлення слов'янської писемності було нелегким. 863 рік вважається офіційною датою створення слов'янської писемності.

Заслуга Кирила і Мефодія в історії культури велика: Кирило у 863 році розробив першу впорядковану слов'янську азбуку і цим поклав початок розвиткові слов'янської письменності також Кирило і Мефодій переклали з грецької мови багато книг, що стало початком формування старослов'янської літературної мови, по-третє, Кирило і Мефодій протягом багатьох років провели серед західних і північних слов'ян і сприяли поширенню грамотності серед цих народів.
Крім того, Кирило і Мефодій вели безперервну боротьбу проти спроб німецько-католицького духовенства заборонити слов'янські книги.
  Справа, якій присвятили своє життя Кирило і Мефодій, була недаремною. І найкращий доказ цього - вдячність нащадків. 
Інформаційна година була цікавою для слухачів, адже вони з цією темою були вже обізнані і з радістю ділилися своїми знаннями з ровесниками.

Немає коментарів:

Дописати коментар