понеділок, 17 листопада 2014 р.

ВНШ Інформаційно – розважальна програма «Запрошуємо на чай» В центральній бібліотеці проведено чергове заняття Вищої  Народної Школи.  
Керівник  гуртка «Оберіг»  районного центру дитячої та юнацької творчості «ЗОРІТ»   Тетяна Анатоліївна Сава  захоплено і цікаво розповіла  про обереги в житті людини.
         Здавна кожна господиня мала оберіг, що захищав її родину від нещасть, дарував достаток, злагоду і здоров’я.
Оберегами слугували не лише звичні для нас підкови і вінички із цілющими рослинами, а й прикраси, вишиванки, мереживо, плетені речі, вогонь, паляниця, ляльки-мотанки, домовички,  згодом – крашанки, ікони, молитви.
Інформація  про історію народної іграшки, духовний зміст, які закладали наші предки в її виготовлення, настрій того, хто робив обереги та як виготовити ті чи інші обереги своїми руками зацікавили всіх присутніх.  З захопленням розглядали роботи , які продемонструвала Т.А. Сава. , яка запевнила, що кожен бажаючий зможе власноруч створити оберіг який йому до вподоби.
Продовжилося заняття чаюванням,   бібліотекар  розповіла про історію виникнення чаю, навела вислови відомих письменників, полководців, імператорів про корисні властивості цього чудового напою, який займає друге місце в світі за рівнем споживання (на першому вода). Далі була розповідь про чай, як рослину, виробництво чаю в різних країнах,  повідомлення присутнім про корисні властивості чаю, поради як вибирати якісний чай, про різні способи заварювання чаю, посуд для заварки чаю. Звучали пісні по чай та декламувалися вірші присвячені цьому напою.
 Учасники заходу доповнювали інформацію, зокрема,   Валентина Дмитрівна Максименко, яка звернула увагу на лікувальні властивості зеленого чаю, його вплив на організм людини.
Учні ВНШ пригощалися духмяним чаєм різних видів і сподіваємося що у них залишились приємні та радісні спогади про  це  заняття.Немає коментарів:

Дописати коментар