понеділок, 14 грудня 2015 р.

Всеукраїнський тиждень права

Згідно щорічного плану заходів з проведення Всеукраїнського тижня права  президент морально-правового клубу «Підліток» спільно зі спеціалістами в галузі права, правоохоронних органів, кримінально – виконавчої інспекції провела різноманітні інформаційно-просвітні та дискусійні заходи, спрямовані на підвищення правової культури населення.   Бібліотекар  провела правознавча годину спілкування «Право знати право», для учнів 11 класу ЗШ №8. На захід були запрошені:  головний спеціаліст Новоукраїнського районного управління  юстиції Феденюк С. П. та старший інспектор, майор внутрішньої служби Новоукраїнського РВ КВІ Гавриш Л.В. На початку заходу бібліотекар розповіла про найважливіший міжнародно-правовий акт – Конвенцію з прав  дитини та розглянула основні її статті. 
     Присутні обговорили різні життєві ситуації щодо порушення прав дитини, а працівники органу юстиції та кримінально – виконавчої інспекції наддали кваліфікацію різним видам правопорушень та розповіли про відповідальність, яка наступає для дітей згідно законодавства України. Також під час заходу було проведено бліц – вікторину « Конвенція  ООН про права дитини».
       Спеціально до Тижня в читальній залі діяла книжкова виставка  «Права людини і громадянина».
«Іменем закону» таку назву мав наступний захід, який пройшов в стінах бібліотеки для учнів ЗШ №7На захід були запрошені:  головний спеціаліст Новоукраїнського районного управління  юстиції Феденюк С. П. , старший інспектор, майор внутрішньої служби Новоукраїнського РВ КВІ Гавриш Л.В. та капітан поліції Новоукраїнського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області Довгаль К.О.  Гості познайомили  учнів з правами, обов`язками  і важливими  документами  міжнародних, державних норм щодо прав людини, зокрема дитини. Також було переглянуто та обговорено мультимедійну презентацію «Твої права – твій вибір». Життєві приклади, конкретні ситуації змусили замислитися присутніх над необхідністю знати, поважати і виконувати закони нашої держави, адже їх незнання не звільняє від відповідальності.
         Також в рамках  Тижня права  було проведено годину  застереження «Куди ведуть шляхи спокуси» (в рамках районної цільової програми протидії торгівлі людьми на період 2015 року) для  учнів ДНЗ ПТУ №40
            
    Інформаційний блок заходу містив інформацію про те як правильно користуватись своїми правами, не порушуючи інтересів інших та правильно поводити себе в різних ситуаціях. Під час обговорення  розглядались основні види торгівлі людьми, і в першу чергу торгівля жінками і дітьми з  метою використання їх в сексуальній індустрії,  торгівля людьми з метою експлуатації їх праці та інші. Було розглянуто також законодавче забезпечення діяльності державних органів  та неурядових організацій з протидії торгівлі людьми. Учнів цікавило багато запитань –  як виглядають вербувальники, про шляхи захисту від потрапляння  в тенета работоргівлі та про те, чи були зафіксовані такі випадки в нашому місті.
      На всі запитання молодь отримала вичерпні відповіді та засвоїла основні правила  щоб не стати жертвою работорговців. Захід був проведений бібліотекарем в інтерактивній формі: за допомогою гри «Сонце мрій» діти краще зрозуміли викладений матеріал, отримали флаєри по темі та інформаційні листівки в паспорт у випадку виїзду за кордон.


Головний висновок, який зробили користувачі під час тижня права, - це те, що правові знання потрібні всім і завжди, в тому числі і повсякденному житті. І завдання кожного – дотримуватися своїх прав і обов’язків, не порушуючи прав і законних інтересів оточуючих людей.

Немає коментарів:

Дописати коментар