четвер, 2 червня 2016 р.

Стежками аматорської творчості «Слово, музика, пісня – найкращі ліки для душі!»


Кожного дня тисячі слів злітають з наших уст. Деякі з них вітряні, деякі - безжальні, інші, навпаки, додають сил рухатися далі. І лише поезія - бездонний океан роздумів та бажань, любові та ненависті, довіри та зради - удостоєна честі збирати їх в незбагненне єдине ціле…

Наприкінці травня в центральній районній бібліотеці відбулося чергове засідання учасників літературної студії «Ранок». На початку робочої зустрічі співголова, віртуоз поетичного слова Олександр Антоненко презентував збірки колег з усієї області. Згодом гуртківці активно включилися в обговорення змісту пісні переможниці цьогорічного «Євробачення» від України Джамали. Переважна більшість присутніх позитивно оцінила український текст та мотиви композиції «1944». Не залишили без уваги засідателі і ювілейний, 25-й фестиваль аматорського мистецтва «Калиновий спів», адже колективи Новоукраїнщини неодноразово здобували призові місця та отримували нагороди найвищого ґатунку. Кілька хвилин Олександр Володимирович присвятив обласній премії Є.Маланюка, котру в цьому році було присуджено Оксані  Шпирко з Олександрівки.
Після нетривалого ліричного вступу до слова запросили заступника директора дитячої музичної школи, берегиню «Ранку» І.Косих. Ірина Михайлівна поділилася власними думками стосовно творчості нашої землячки К.Нікітченко, а також поетів-письменників В.Володіної, Н.Ситник, О.Стеценко. Виступаюча детально зупинилася на доробках вищезазначених літераторів, ґрунтовно, з притаманною тільки творчій натурі душевністю, проаналізувала їх аматорське мистецтво. Насамкінець пані Ірина презентувала власний вірш «Сповідь перед мамою». Проникливі та щирі рядки змусили кожного вже вкотре зануритися в роздуми стосовно однієї з одвічних тем – батьків та дітей.
Мали можливість зачитати свою поезію й інші літератори-аматори. Зокрема, своїми віршодумками поділилися О.Івашина, О. Миненко, Н.М.Теличко, П.М.Аношкін, М.М.Паскарь, О.В.Каєнко, О.В.Антоненко та  В.Лева. Тематика заслуханих творів була досить таки різноманітна: від громадянської критики, юнацького максималізму - до любовної лірики.
Підбиваючи підсумки засідання, Олександр Антоненко анонсував вихід найближчим часом збірки поезій про рибалок та мисливців під робочою назвою «Тихі та буйні» та закликав усіх бажаючих залишати свої напрацювання секретарю літературної студії «Ранок», працівнику центральної районної бібліотеки Л.Кукурузі.

Немає коментарів:

Дописати коментар