пʼятниця, 5 травня 2017 р.

Година – спогад «І знов приходить свято Перемоги»

Книжкова виставка «Одна на всіх Велика Перемога» (фоторепортаж)З кожним роком віддаляє нас історія від часів війни. Та ми не маємо морального права забувати тих, хто поліг на фронтах Другої світової війни (1939)-1945рр., загинув від тортур у нацистській неволі та намагався вижити і боротися на окупованій землі, хто здобував Велику Перемогу. У березні 2015 року указом Президента України запроваджено День пам'яті та примирення, який відзначається 8 травня. Цей день, а також 9 травня 2015 року, коли відзначалося 70-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, квітка червоного «маку пам’яті» використовувалося з гаслом «Пам’ятаємо, перемагаємо».

З метою вшанування світлої пам’яті героїв Другої світової війни, увічнення подвигів воїнів, які поклали своє життя за Перемогу, виховання у користувачів почуття патріотизму, національної свідомості та гідності в  центральною бібліотекою організовано та проведено годину - спогад  «І знов приходить свято Перемоги»  (В рамках проекту "Культурна мапа Кіровоградщини: Минуле. Сучасне. Майбутнє" та до року Розвитку Туризму). Учасниками заходу стали учні 8-Б кл. ЗШ №6 (кл. кер. Кріцька Н.І.). 
  Під час заходу присутні пригадали хронологію подій Другої світової війни та яку дорогу ціну заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війну 1939-1945 рр. Увагу молоді акцентовано на історії окремих людей, наших земляків, завдяки яким була здобута перемога у цій кривавій війні. Мужністю і відвагою відзначилися в боях з ворогом солдати Другої світової війни - наші земляки. 


На фоні слайд презентації звучали розповіді про воїнів-ветеранів і Героїв Радянського Союзу  Новоукраїнщини.  Учні прослухали пісні про війну  та переглянули відеокліпи «З  Днем Перемоги.», «Девяте травня. – Марта Шпак та хор МВС України».
Присутні на заході вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
З кожним роком ряди воїнів Другої світової війни порушуються невпинною течією часу, вони відходять за межу земного життя, тому зустрічі з ветеранами, їх спогади на вагу золота. Тому і звернулись бібліотекарі до учнів з пропозицією  провести пошукову роботу по збиранню спогадів ще живих ветеранів,   дітей війни, близьких, рідних, старшого покоління про події Другої світової війни.
Старшокласники ознайомилися з матеріалами книжкової виставки «Одна на всіх Велика Перемога»,  на якій  представлені нові видання про війну і людей, які захищали рідну землю,  портрети воїнів –земляків, які   воювали на фронтах Другої світової війни.  Загалом книги про війну користуються попитом серед користувачів, тому що це справжня література, яка вчить добру, людяності, справедливості.
Завершився  захід   покладанням квітів та флешмобом «Ми пам’ятаємо» біля обеліска Слави.

1 коментар:

  1. У День скорботи - свічку запаліть, згадайте тих, хто не вернувся з бою. Їм слів не треба. Просто, помовчіть... Хай буде Вічна пам'ять вам, Герої!Ліна Костенко День великої СКОРБОТИ не називайте святом

    ВідповістиВидалити