четвер, 20 лютого 2014 р.

Нове в пенсійному законодавстві
18 лютого2014 року для працівників Новоукраїнської міської ради бібліотекарями центральної районної бібліотеки проведено  годину повідомлень «Нове в пенсійному законодавстві»  .

Увагу присутніх було акцентовано на тому, що  що з 1 грудня 2013 року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» зросла величина прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 894 грн. до 949 грн.).   У зв’язку із цим органами Пенсійного фонду України проводяться  перерахунки пенсій.

         Перераховуванню підлягають:

-         мінімальні пенсії за віком;

-         доплата за понаднормативний стаж;

-         пенсії у зв’язку із втратою годувальника;

-         мінімальні пенсії інвалідам-чорнобильцям;

-         мінімальні пенсії інвалідам війни;

-         мінімальні пенсії непрацюючим шахтарям, які мають стаж підземної роботи: чоловіки – 15 років; жінки – 7 років 6 місяців;

-         пенсії за особливі заслуги перед Україною;

-         надбавки, підвищення, які обчислюються виходячи прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Працюючим пенсіонерам пенсії у зв’язку із зміною прожиткового мінімуму не перераховуються.

Увага присутніх також була звернута на послуги  в системі електронного урядування, які надаються в центральній бібліотеці, особливо на послугу «Пенсійний калькулятор», якою можна скористатись відвідавши  сайт Пенсійного фонду України, а в Кіровоградській області сайт Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

З метою забезпечення більшої доступності до отримання послуг у сфері пенсійного забезпечення, а також спрощення інформування громадян з особливими потребами,  всіма управліннями Пенсійного фонду України в Кіровоградській області запроваджено нову послугу – online-консультування пенсіонерів та громадян, які найближчим часом вийдуть на пенсію, засобами програмного забезпечення«Skype». За допомогою "Пенсійного калькулятора" будь-який бажаючий зможе самостійно здійснити розрахунок розміру майбутньої трудової пенсії за віком на загальних підставах у солідарній системі згідно зі статтями 27 та  28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідно до введених даних за допомогою розроблених у Програмі інтерфейсів.

Присутні також мали змогу  познайомитись з матеріалами  тематичної викладки «Нове в пенсійному законодавстві» , яка містила матеріали про пенсійне забезпечення ветеранів війни, про підвищення пенсійних виплат ветеранам війни, залежність розміру пенсії від працевлаштування та інші.

Немає коментарів:

Дописати коментар