понеділок, 24 лютого 2014 р.

Презентація "Дивовижний світ Марії Приймаченко"

Клуб «Ліра» 


Її твори з незмінним успіхом експонуються на виставках у Парижі, Варшаві, Софії, Монреалі, Празі... Талант художниці визнаний у світі...       ."Роблю сонячні квіти тому, що людей люблю, творю на радість, на щастя людям, щоб всі народи один одного любили, щоб жили вони, як квіти по всій землі..."- так говорила про себе самобутня художниця.   Вона через усе життя пронесла жагу творити, неминучу потребу ділитися своїми відкриттями з людьми      
12 січня 2014 року виповнилося 105 років від дня народження талановитої художниці Марії Приймаченко. З нагоди цієї дати    в клубі «Ліра» для одинадцятикласників  гімназії №7       була представлена мультимедійна презентація "       Дивовижний світ Марії Приймаченко". Бібліотекар ознайомила учнів з біографією та творчістю видатної художниці. Вона народилася в сім'ї мистецьки обдарованих людей і від матері перейняла вміння створювати чарівний, характерний для українських майстринь, орнамент.
Маріїя Приймаченко – художниця, творчість якої – прекрасне, дивовижне, утаємничене, і до кінця не осягнуте явище. Жінка з нелегкою долею, малописьменна, визнана зіркою першої величини у «Всесвітній енциклопедії наївного мистецтва» (Белград, 1984 р.). Наївне мистецтво — річ не така вже й наївна. Цей стиль остаточно сформувався у ХХ столітті, коли в усьому світі зріс загальноестетичний інтерес до таких художників, як А. Руссо, Н. Піросмані, М. Приймаченко та І. Генералич.
Дитяча безпосередність та простота відображення — основні риси творчого методу, але саме в «наївних» роботах відкриваються такі архетипічні безодні, що паморочиться у голові.
Піднявшись до світових вершин, Марія Приймаченко – шевченківський лауреат - залишилася саме українською художницею, котра об’єднала в собі витоки українського живописного і поетичного фольклору, що походить із сивої давнини. Її великий незбагненний талант, її могутня особистість захоплювала та захоплює дотепер. Для української культури вона є знаковою постаттю, однією з її правдивих ікон. Творчість цієї художниці проростає новими зернами в сучасному мистецтві, дизайні, моді, літературі.

Немає коментарів:

Дописати коментар