понеділок, 24 лютого 2014 р.

Година патріотизму «Пам’ятаємо героїв Крут».


29 січня вся Україна вшановує пам’ять героїв Крут.
     В цей день в 1918 році під станцією Крути на Чернігівщині цвіт української молоді - київські студенти і учні стали на двобій з більшовицькою ордою на захист України, яка щойно вирвалася з рабства і вже вдихнула ковток свободи.
    В нерівній боротьбі полягло 300 юнаків.
    Крути і сьогодні пломеніють променями гіркої печалі. Історію творять люди. І кожне покоління обирає чи то власний тягар непевності, чи смолоскип палаючої свободи. Крутянці обрали волю - вони виявилися свідомішими від більшості своїх ровесників, навіть мудрішими за деяких державних мужів того часу. І заплатили дорогою ціною - власним життям. Їх і досі оплакує Україна.
Вшановуючи пам'ять про загиблих студентів наша бібліотека організувала     виставку-пам'ять  «Через Крути в майбуття» ,  з якою ознайомилися наші читачі.  Серед представлених на виставці видань - книги "Крути, Січень 1918 року",  "Героїка трагедії Крут",    куди увійшли невідомі і маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади учасників бою під Крутами.  Зміст архівних матеріалів підсилюють статті і виступи видатних особистостей доби Української революції 1917-1921 років.
Також, була проведена   година патріотизму «Пам’ятаємо героїв Крут». З хвилюванням слухали дев’ятикласники  ЗШ №6 розповідь та дивились відеосюжети про героїв Крут, трагічну загибель студентського куреня під Крутами, яка стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну , подвиг,  який є прикладом патріотизму для української молоді.
Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична справа, за яку вони боролися – невмируща. Адже, «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього»,– говорить народна мудрість. Саме тому, ми повинні знати свою історію, своє минуле. Вічна їм слава!.
Часто постає питання: чи бій під Крутами і загибель трьохсот студентів можна вважати трагедією, чи навпаки перемогою? Молоді люди робили свідомий вибір, а це багато означає й змінює наше ставлення до тодішньої молоді. Їх порівнюють з трьомастами спартанцями, чи з трьомастами козаками під Берестечком. Але ж ми знаємо, що загибель студентів – це символ патріотизму й жертовності українського народу, його вільної душі й незламного духу, який завжди боровся й боротиметься за кращу долю
Бій під Крутами… Щороку ми вшановуємо пам’ять молодих героїв, що 1918 року полягли біля залізничної станції Крути, захищаючи Українську народну республіку від більшовицьких загонів, які рвались до Києва. Їхній подвиг навічно ввійшов до літопису боротьби за незалежність Вітчизни, як одне із свідчень незламності духу українського народу, його вічним прагненням до волі і справедливості. «Понад все вони любили свій коханий край», – писав Павло Тичина

Немає коментарів:

Дописати коментар