понеділок, 24 лютого 2014 р.

Літературний урок «Ім’я Шевченка стукає в серцях»
2014 рік оголошено Роком Тараса Шевченка. З метою гідного відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка протягом поточного року як на державному, так і на районному рівні будуть проводитись заходи щодо вшанування пам'яті та популяризації творчості Т.Г.Шевченка.

Напередодні ювілею видатного поета бібліотека продовжує реалізацію спеціального проекту, який буде висвітлювати найцікавіші події, які відбуватимуться в бібліотеці впродовж  2014 -2015 рр. в межах святкування видатної події в культурному житті українського суспільства.Так, 13 січня в ЦРБ було відкрито книжкову виставку-портрет   «Шевченкове слово у віках не старіє». Для учнів 10 класу гімназії №7 (вчитель української мови та літератури Білявська Л.В.) та літературний урок  «Ім’я Шевченка стукає в серцях».     Працівниками бібліотеки була проведена презентація виставки , яку  зможуть відвідати як учні міських загальноосвітніх шкіл району, так і інші користувачі.

Участь у відкритті виставки взяла керівник апарату районної державної адміністрації М.Щека.

Марія Борисівна зазначила, що саме сьогодні у районі розпочинається цикл заходів, які будуть проводитись в рамках відзначення Року Тараса Шевченка. Це і літературно-мистецькі вечори, і літературні читання, і інші тематичні заходи з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

 - За ініціативи Глави держави 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка було включено до Календаря пам'ятних дат, до відзначення яких ЮНЕСКО приєднуватиметься протягом 2014 – 2015 років. Тож у реалізації багатьох ювілейних заходів буде  приймати участь не тільки громадськість нашої держави, а й європейська спільнота, - наголосила Марія Щека.
 

У кожній з книг, представлених на відкритому перегляді  поет висловив, насамперед самого себе, свою особистість від першого й до останнього рядка. Тут його темперамент, його щира беззахисна у своїй відкритості душа. Тут думки – ним вистраждані, кривди – ним пережиті, тут картина Тарасового дитинства. Емоційна наснага Шевченкових образів, широта і вільність його мислення. Сучасна людина, якщо вона носить в душі високі ідеали, неминуче дійде духовного контакту з витвором українського генію.

У виданнях, представлених на виставці, висвітлюється доля поетичної та мистецької спадщини письменника. Значне місце займають репродукції портретів, написані Т.Г. Шевченком. Виставка діятиме постійно і буде доповнюватися новими, цікавими документами до ювілею великого Кобзаря.


Більш детальніше ознайомлення дітей з життєвим шляхом та творчістю Кобзаря відбулося  з допомогою мультимедійних засобів.
Учні пізнавали Шевченка як  художника, портретиста, пейзажиста. Роботи Тараса Григоровича демонструвались на слайдах.


Пройшли літературні читання безцінних Кобзаревих творів.   

Кожен охочий упродовж заходу мав чудову нагоду прочитати твори свого улюбленого українського письменника та продемонструвати своє власне розуміння і вміння декламувати.
 Поетичний марафон довів, що магія Шевченкового слова незбагненна. Його сила є могутньою, глибинною та надзвичайно актуальною в наш час.Немає коментарів:

Дописати коментар