понеділок, 18 травня 2015 р.

Європа – наш спільний дім


День Європи в Україні відзначається у третю суботу травня,  як день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Українська молодь – за європейський вектор розвитку інтеграції держави. Бо наш народ із його культурною спадщиною, гуманістичною ментальністю достойний зайняти в Європі гідне місце. Ми живемо в унісон з Європою, мислимо по-європейськи, у нас спільні ідеали. Тепер би ще діяти як європейці: послідовно, наполегливо та виважено, впроваджувати європейські стандарти життя, творити Європу у власній державі.    
Заходами передбачено більш широке ознайомлення громадськості із сутністю та роллю Європейського Союзу в сучасному світі, з реалізацією державної політики щодо європейської інтеграції та співпрацею України з Європейським Союзом; залучення якомога ширшого кола громадськості до сприйняття європейських цінностей та традицій; формування позитивної думки щодо євроінтеграційного курсу України; популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, учнів.
Традиційно  центральна районна бібліотека є творчим партнером   євро фестивалю та проводить заходи до цієї дати.
Усі бажаючі мали нагоду переглянути виставку літератури «Європа – наш спільний дім»,  побувати на годині євроінформування   «Шедеври літературної  Європи» та взяти участь у грі – вікторині «Європейські перегони».   Учнівська молодь      подорожували по країнах Європейського союзу,  дізналися багато цікавого і показали,  на що здатні, наскільки добре знають країни  Європейського Союзу,  історію його створення,  особливості перебування в Євросоюзі, тощо.  . .
Чому Європа? Європейський Союз? А відповідь дуже проста – ми є європейцями. Україна прагне стати повноправним мешканцем європейського дому. І не тільки тому, що розташована в центрі Європи.  Своє право вона виборювала впродовж багатьох віків свого існування, наші культури мають нерозривні зв’язки.
«Світ схожий на книгу, і той, хто знає тільки свою країну, пройшов у ній лише першу сторінку».

Немає коментарів:

Дописати коментар