четвер, 7 травня 2015 р.

День пам’яті «Спасибі, солдати, що весну Перемоги країні з боїв принесли»

У кожної держави, кожного народу є дати і події, які складають основу, опорні точки їхньої історії, підґрунтя історичної пам'яті і національної гордості. Для нас, для прийдешніх поколінь, такою знаковою віхою була і вічно буде Перемога у Другій світовій війні. 70 років тому, квітучої весни 1945 року, наш народ переміг у найжорстокішій війні XX століття, подарувавши людству мир, радість, надію на прекрасне життя на нашій планеті.
Виконуючи Указ Президента України «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна розпочала в цьому році нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.  Символ   відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги — червоний мак. Гасло “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”
Сприяти формуванню історичної пам'яті читачів, шанувати героїчний подвиг співвітчизників, уславлювати подвиги тих, хто віддав за Батьківщину своє життя, виховувати патріотичні почуття гордості за старше покоління; сприяти бажанню дітей вивчати героїчну історію своєї держави, берегти її традиції, уболівати за майбутнє України  - з такою метою проведено в читальній залі бібліотеки день пам’яті «Спасибі, солдати, що весну  Перемоги країні з боїв принесли». Захід підготовлено спільно з   учнями 10 кл. гімназії №7( бібліотекар Маленька В. М , кл. керівник Яковлева Л.М.).
Можна по-різному ставитись до складних і трагічних подій Другої світової війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя заради щастя майбутніх поколінь?
Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн. військових і підпільників, понад 5 млн. цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 млн. жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, значна частина з яких не повернулася.  Ведучі розповіли про відданість та відвагу солдатів і офіцерів Радянської армії на території нашого краю. 2 серпня 1941 р. німецькі війська зайняли Новоукраїнку. Два роки і сім з половиною місяців  окупанти господарювали в місті і районі, але не зломили опір населення. Молодіжна група підпільників на чолі з В. Поповкіним слухали зведення радіоінформбюро,  розповсюджували листівки, налагодили виготовлення фальшивих окупаційних документів, таємно заготовляли зброю, допомагали колишнім військовополоненим пробратися до партизанів, підтримували зв”язок з підпіллям Олександрії , Помічної та з партизанським загоном ім. Ворошилова в Чорному лісі.
Було переглянуто та прокоментовано презентацію «Стоять обеліски і  на них імена, які вкарбувала навіки війна»,  в якій  розповідь про воїнів-ветеранів і Героїв Радянського Союзу  Новоукраїнщини, учні прослухали пісні про війну.
 З кожним роком все менше можливостей дізнатися про Другу світову війну від її безпосередніх свідків та учасників. «Як це було?» – все рідше запитують дідусів і бабусь, все частіше звертаються до книг, до голосів героїв, які пішли. Війна – це наша пам'ять, і  кращі книги про війну допомагають її зберегти.
З нагоди Дня Перемоги на  абонементі бібліотеки експонується книжкова виставка: «Війна. Перемога. Память»,  та викладка в читальній залі“1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”, на яких представлені кращі книги воєнної тематики літератури про війну.  Особливої актуальності виставка набуває сьогодні, коли Україна переживає трагічні події, пов’язані зі збройним конфліктом та російською військовою агресією на південному сході нашої держави. Як і сімдесят років тому на нашій землі знову рвуться снаряди, свистять кулі, палають міста й села, гинуть люди, страждають діти.... Цей величний подвиг є яскравим уроком патріотизму для нашої молоді, для нинішніх наших солдат, котрі сьогодні встали на захист України перед лицем озброєних терористів та агресорів. Книги ніби закликають сучасників: люди, ми повинні зупинити кровопролиття! Війни не повинно бути ніколи!
6 травня в м. Новоукраїнка відбувся зліт  шкільних волонтерських загонів району. В читальній залі для них було презентовано викладку «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо» .
Пам’ять... Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом. А ми, молоде покоління, про їхні бойові подвиги, їхнє воєнне життя можемо сьогодні дізнатися тільки з їхніх розповідей, кінофільмів, творів художньої літератури.
Неможливо позбутися нав’язливої жахливої думки: а прийде ж день, коли піде з життя останній з цих літніх людей з орденами. Піде у вічність, понесе з собою живі спогади. Що ж залишиться після них? А залишиться Пам'ять, світла пам'ять про незабутніх героїв. Ніхто не забутий, ніщо не забуто.

Немає коментарів:

Дописати коментар