четвер, 13 жовтня 2016 р.

Свято «Ми козацького роду нащадки»

   З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу указом Президента України від 14 жовтня 2014 року № 806 встановлено щорічно 14 жовтня відзначати День захисника України. Це свято є направду всенародним святом, бо захисниками Вітчизни є учасники національно-визвольних рухів ХХ століття, учасники Революції гідності, добровольці і військові, волонтери , діти і дорослі — всі ті, хто в різний спосіб наближають перемогу над російськими загарбниками.      Напередодні бібліотека разом з учнями 8кл.(класний керівник Кріцька Н.І.) організували і провели свято «Ми козацького роду нащадки», присвячений Дню українського козацтва та Дню захисника України. 

         Під час заходу присутні зазирнули до сторінок історії та згадали про звитягу предків, які ратними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу та незалежність, а також    героїв сьогодення – українських солдат, які боронять державу на сході країни. Українських запорожців і сучасних воїнів АТО об’єднує спільна риса – бойовий дух, який допомагає долати будь-які перешкоди і незламна воля до перемоги.
     Розповідь супроводжувалася переглядом патріотичних відеороликів   та пісень.
    Старшокласники  хвилиною мовчання  вшанували загиблих захисників України.
      Сьогодні деякі традиційні свята повертаються до нас із забуття. Одним із таких є «Козацькі розваги». Хлопці із задоволенням брали участь в козацьких забавах.  Адже солдат має бути дужим, спритним, кмітливим, мужнім, розумним, винахідливим: він повинен уміти приготувати їжу у складних умовах, а за необхідності вправно господарювати. Дві команди «Герої» та «Отаман» змагалися в  різноманітних конкурсах: козацькій естафеті –  хто швидше  почистить  картоплю, відіжметься від підлоги,  підніме гирю, заплете дівчині косу, зїсть яблуко і бублик.  Конкурси «Художники» і «Пантоніма»,   «Жартівлива вікторина» і «Мої таланти»  - команди йшли з однаковими балами і тільки додатковий конкурс вивів команду «Герої» переможцем.      Козацька старшина, тобто журі винесла своє рішення: усім учасникам конкурсу присвоїти звання «козак» – нагородити і вручити знаки розрізнення (медалі) і солодкі призи.
       А дівчатка привітали  зі святом  і підготували жартівливі сюрпризи.
    Захід завершився покладання квітів  до пам’ятної дошки героям Революції Гідності .


     Насправді – небагато в нас таких важливих дат, як день тих, чия професія – Батьківщину захищати. Це свято – насамперед вияв любові до тих, хто у кровопролитних битвах захищав нашу Батьківщину, відстоював свободу і незалежність в ім’я майбутнього. Хлопці, що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України, лікарі які в мирний час повертають поранених в АТО з того світу, волонтери на плечах яких тримається наша армія. Слова «Слава Україні – Героям слава» перестали бути просто вітанням, це вже віддання шани найкращим, котрі у найважливіший момент нашої держави не злякалися і пожертвували собою заради своєї Батьківщини, а також є засвідченням справжнього патріотичного подвигу.
Тож зі святом вас, дорогі наші захисники України! Слава Україні! Героям Слава!

Немає коментарів:

Дописати коментар