вівторок, 13 червня 2017 р.

Райдужне книжкове літо

Літо для бібліотек – це пора творчості, фантазії, активізації усіх  форм індивідуальної та масової роботи з користувачами - учнями, можливість ближче пізнати їх.  Центральна бібліотека пропонує корисно і приємно провести свій вільний час дітям впродовж літніх канікул. Бібліотека має широкі можливості для того, щоб зробити дозвілля дитини не тільки приємним і цікавим, а й змістовним. 
6 червня 2017 року центральна бібліотека радо приймала у себе дітей – відвідувачів літнього оздоровчого  табору ЗШ №6.
2017 рік оголошено роком Японії в Україні. Тож для дітей проведено інформаційний калейдоскоп «Цікаві факти про Японію» та вікторину про чудову країну вранішнього сонця. Учасники заходу обговорювали  географічне розташування Японії, її історію, життя, побут, культуру, виховання та звичаї японців та ознайомились з матеріалами книжкової виставки «Знайомтесь : Японія», яка експонується в читальні залі бібліотеки. Приємно, що діти з задоволенням відповідали та доповнювали інформацію бібліотекаря про далеку країну Японію.
В рамках проекту "Культурна мапа Кіровоградщини: Минуле. Сучасне. Майбутнє" та до року Розвитку Туризму центральною бібліотекою проведено мистецьку акварель   «Видатний майстер пензля». Захід присвячувався творчості талановитого  майстра сучасної української книжкової графіки, уродженця міста Новоукраїнка Кіровоградської області Костя Лавро.
Популярність і міжнародне визнання художник отримав за високохудожнє оформлення книг для дітей та класиків вітчизняної літератури. У творчому доробку митця є десятки проілюстрованих книжок, які побачили світ не лише в Україні, а й в країнах Європи та Америки. Роботи Костя Лавра неодноразово входили до каталогів виставок дитячої книги в Болоньї, Братиславі тощо. Ілюстрації до книжки М. Гоголя «Ніч перед Різдвом» здобули кілька найвищих книжкових нагород, серед яких титул «Найкраща дитяча книга 2007 року» на Всеукраїнському конкурсі «Книга року» та диплом І ступеня за перемогу у конкурсі «Искусство книги» (Росія, 2007). Лауреат премій: 2010 р. – Національна премія України імені Тараса Шевченка за ілюстрування творів класиків вітчизняної літератури та розписи на тему українських народних казок у Київському академічному ляльковому театрі. 2005 р. – Премія Кабінету Міністрів України ім. Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за ілюстрації до збірки українських народних казок «Різдвяна рукавичка» та книжки М. Гоголя «Ніч перед Різдвом». «Багато хто помиляється, коли вважає створення ілюстрацій до дитячих видань справою несерйозною, легковажною. Жанр книжкової графіки завжди буде затребуваним, бо художник, ілюструючи книгу письменника, ніби дарує їй друге життя…», -говорить  Кость Лавро.
Масовий захід супроводжувався мультимедійним відео - переглядом. На кінець заходу діти з задоволенням переглянули мультфільм з художнім оформленням Костя Лавра.

Немає коментарів:

Дописати коментар