вівторок, 26 листопада 2013 р.

Історичний екскурс

«Від Нестора до наших днів»

Виплекана колоссям, землею, виспівана птахами, звеличена письменниками. Мова…яка ти багатогранна, ніжна, чиста, як промінчики сонця, що яскравим сяйвом осипають землю добром, радістю, плодами… 
Терниста дорога стелилася нашій мові на шляху державності, котра лише нещодавно набула державної конституційної сили, адже у 1989 році було прийнято Закон "Про мови в Україні", а 9 листопада 1997 року став Днем української писемності і мови.
12 листопада цього року в рамках Тижня української мови з учнями ДНЗ ПТУ №40 ЦРБ
проведено історичний екскурс «Від Нестора до наших днів». Присутні з увагою
переглядали відеослайди, знайомились з цікавими фактами про історію розвитку української писемності та мови, декламували українські вірші, байки, прислів’я та загадки. Також учні мали можливість показати свої набуті раніше знання про мову під час проведення «Мовознавчої вікторини». 
На закінчення заходу учням було продемонстровано відеокліп про мову, який додав учасникам гарного настрою та викликав патріотичні почуття до мови і держави в цілому.
Сьогодні нам, українцям, треба плекати рідну мову. Ми маємо свою державність, відчуваємо себе нацією. Мова - це душа народу. Якщо у людини забрати мову, вона перестане бути Людиною. Ми повинні пам’ятати, звідки ми родом, знати історію свого роду та досконало володіти українською мовою, адже знання рідної мови - священний обов’язок кожного.

Немає коментарів:

Дописати коментар