вівторок, 26 листопада 2013 р.

Круглий стіл

«Усі ми рівні, хоч і різні»

Президент України наголошує – формувати толерантність до етноменшин потрібно зі шкільної парти. Саме ця теза Президента України Віктора Януковича стала провідною під час проведення засідання «круглого столу» «Усі ми рівні, хоч і різні». Участь в обговоренні даної теми взяли керівник апарату райдержадміністрації Марія Щека, завідувач сектором інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Алла Мороз, директор центральної районної бібліотеки, голова Громадської ради при райдержадміністрації Тетяна Козловська, педагоги-організатори загальноосвітніх шкіл міста та представники районного дитячого парламенту. 
Обговорюючи тему засідання, керівник апарату райдержадміністрації Марія Щека зазначила, що дана тема сьогодні є актуальною, тому що в Україні та на Кіровоградщині, зокрема, проживають близько 100 національностей. Глава держави ставить низку завдань владі на місцях задля упередження проявів насильства на міжнаціональному чи міжконфесійному ґрунті. Серед таких завдань заходи, спрямовані на запобігання проявів ксенофобії та національної нетерпимості. Президент України наголошує, що саме заклади системи освіти повинні виховувати молоде покоління у дусі толерантного ставлення до представників інших культур, традицій та релігій, - зазначила Марія Борисівна.  
Представники шкіл також поділились думками стосовно піднятої теми. Педагоги-організатори, які безпосередньо займаються питаннями виховання толерантності та поваги до представників інших національностей, зазначили, що проявів ксенофобії та нетерпимості в школах немає, навпаки, учні гарно спілкуються та поважають дітей інших етнокультур. Саме тому Новоукраїнщину можна сміливо вважати прикладом міжнаціональної злагоди. 
На завершення було прийнято рішення щодо подальшої роботи закладів освіти у напрямку виховання у підростаючого покоління толерантності, поваги та взаємодопомоги дітям інших національностей. Залучення таких дітей до різних видів гурткової роботи – найкращий спосіб об′єднання та згуртованості дитячого колективу незалежно від віросповідання чи походження кожного з них.

Немає коментарів:

Дописати коментар