понеділок, 19 травня 2014 р.

Літературно-музична композиція «Мати – серця рідний оберіг»


День матері важливий для кожного з нас, адже мама — наша захисниця, яка все розуміє і все прощає, яка готова любити нас, незважаючи ні на що. І скільки б не було тобі років –  п'ять чи п'ятдесят, – тобі завжди потрібна буде ненька, її тепло, її допомога, її підтримка. І чим більше ти любиш свою маму, тим краще буде у тебе життя.
Свято матері приходить до нас щороку у другу неділю травня. В цей день всі діти вітають своїх матусь.
Не оминули цієї дати в календарі    і працівники районної бібліотеки . З цієї нагоди у  читальній залі відбулося затишне святкування Дня Матері у формі літературно-музичної композиції      «Мати – серця рідний оберіг»  .   Висловити свою любов до матері прийшли  старшокласники гімназії  № 7  та          їхні мами, інші гості.       Ведучі  Денис  Гончаренко та  Альвіна     Кивгила    на фоні слайд-презентації     розповіли про історію виникнення свята, яке прийшло до нас із далеких країн, традиції та звичаї святкування Дня Матері.


Свято виникло на початку XX століття, коли ідею міжнародного Дня матері висунула американка Анна Джарвіс у пам’ять про свою небіжчицю матір. Врешті вона домоглася, що це свято 1914 року офіційно визнали у США, а по тому і в багатьох інших країнах.
 Серед українців святкування Дня матері започаткувалося в 1920-і роки в діаспорі в Північній Америці, а потім у 1930-і неофіційно поширилося і на Західну Україну. Після приходу радянської влади свято заборонили. Відновили його в усій Україні указом Президента 1999 року.


В цей день для мам  з дитячих уст лунали найщиріші вітання і найтепліші слова. Діти читали вірші на честь найдорожчих у світі людей. Згадавши у своїх привітаннях ніжні мамині руки, її клопітку щоденну працю, ласку та тепло, діти  не могли не викликати радісних сліз у матерів.

Музичний супровід забезпечила  дитяча музична школа ,  зокрема сестрички Діана та  Аміна Попруги виконали «Пісню про маму»,  Аня Наседкіна   - пісню «Рідний  край»,  і зачарував всіх грою на баяні «Веселий кабальєро»    Юрій Гавриш.         
Присутні  матусі  отримали масу задоволення від привітань,  вразила чарівність виконання пісень.
У матерів надто багато спільного. І той перший крик дитини, який звучить, як наказ про надання їй найвищого звання – Матір. І та тривога, яка навіки оселяється в її серці – тривога за своїх дітей.   Мами присвячують життя своїм дітям, жертвуючи всім заради їх щастя.  День матері цього року українці відзначають у тривожний час,   і сьогодні потрібно зробити все, аби українські мами не одягали чорних хусток за своїми дітьми. Згадали в цей день і Небесну Сотню і матерів  Майдану, переглянувши відео «Мамо,не плач. Я повернусь весною».
В читальній залі було організовано книжково-ілюстративну виставку літератури  «Добра родина – славна Україна», присвячену дню матері, дню родини і всі бажаючі змогли ознайомитися з представленою на виставці літературою.
Руки її -  щоб добро голубіло в зеніті,
 Губи її -  щоб не гасли  розрада і сміх.
Всі ми, усі материнським теплом обігріті...
Мати іде...
                                                     (  В. Крищенко)

Немає коментарів:

Дописати коментар