понеділок, 22 грудня 2014 р.

Народознавча година «Всі свята грудневі в гості до нас прийшли»Грудень – незвичайний місяць. Він перший подих зими, він – підсумок річного циклу, він – підготовка до зустрічі великого Різдва Христова. Грудень  місяць, що традиційно закінчує календарний рік, наповнений святами. Услід за Катериною, Андрієм і Наумом приходять Варвари, Сави та Миколи. Саме  свята - Варвари, Сави та Миколи - називали "миколаїними святками". В Україні Св. Миколай завжди вважався покровителем і заступником усіх бідних та знедолених. Цей день,  і дорослі, і діти, чекають  з нетерпінням, вони знають, що за їхню слухняність, щедрість  та доброту Св. Миколай принесе безліч подарунків.

 
Тож, працівники  Новоукраїнської центральної районної бібліотеки не забули привітати зі святами своїх читачів, колег та працівників Новоукраїнського відділу культури і туризму та  запросити  їх до  святкової читальної зали. Зі словами поздоровлень та  побажань бібліотекаря  розпочався  театралізований захід . Пан Грудень (методист пам'яткоохоронної справи
Шибистий Юрій Павлович) з святковими поздоровленнями щедро посіяв всіх присутніх   пшеницею та цукерками.  На заході розмова йшла про те, що пов'язано з цими святами: обрядовість, легенди, повір'я, звичаї, народні прикмети, прислів'я, тощо.   Захід пройшов у теплій,дружній святковій атмосфері. Учасники заходу отримали велике задоволення від  побаченого та почутого.

Година народознавства «Хто, хто Миколая любить…»


19 грудня на засідання слухачів Університету третього віку  в територіальному центрі були запрошені працівники бібліотеки, які провели годину народознавства «Хто, хто Миколая любить…»
На цьому заході велася розповідь  про  святкування в Україні та  інших країнах,  згадувалися легенди пов’язані з цим святом, народні прикмети.  Учасники були активними, пригадували історії зі свого життя. Обговорювали події сьогодення, зробивши висновок, що люди повинні мати найкращі чесноти, якими наділив Бог людину: бути милосердними,терплячими, вміти прощати, радіти кожній миттєвості буття.


Під час проведення години народознавства велике враження справила молитва до Святого Миколая та побажання, які всім присутнім запам’яталися. Своїми молитвами, побажаннями та піснями  слухачі дарували сердечне тепло всім присутнім. Також були подарунки та пригощання учасників заходу.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар