понеділок, 22 грудня 2014 р.

Етнографічний вернісаж « Прийшов святий Миколай, подарунки діставай»

Клуб «Ліра»

Хто не знає про святого Миколая? Малий і старий знає про нього. Щороку приходить він у кожну хату з миром і дарунками. Для маленьких стає чарівною казкою, коли невидимо з’являється вночі і кладе під подушку такі бажані гостинці. Виростають діти - і добра казка зникає, а Миколай залишається.
Напередодні Дня Святого Миколая в рамках клубу «ЛІРА»    для учнів 10 -го кл. ЗШ №6 відбувся      етнографічний вернісаж  «Прийшов святий Миколай, подарунки діставай». Хто ж насправді був Святий Миколай, де народився, як жив, за що його так шанують? Діти слухали оповіді та легенди про життя та добрі справи Святого ,   заглянули в історію і дізнались звідки до нас прийшло це свято.

Традиційним новорічним героєм Святий Миколай є для мешканців України, Каталонії, Німеччини, Бельгії, Польщі, Чехії. Подарунки він дарує дітям таємно, тому ніхто досі не розгледів, на чому він приїжджає, — на  крилатому коні чи білому віслюку. Проте точно відомо, що, на відміну від Санта Клауса та Діда Мороза, Святий Миколай не приходить з лісу, а спускається з неба.

У Західній Європі Святого Миколая почали вважати покровителем дітей. У Х ст. в Кельнському кафедральному соборі учням церковно-приходської школи в день пам’яті Святого роздавали фрукти та солодощі. Невдовзі ця традиція вийшла за межі міста і розповсюдилась по всій Європі. У православних і католицьких  країнах Святого Миколая вшановують за  доброту й чудотворство.

По всій Україні свято відзначали з піснями, музиками, обрядовими дійствами та забавами. У сучасній Україні цей день вважають дитячим святом: улаштовуються спеціальні розважальні акції та вистави. Це також день благодійних заходів для знедолених дітей — сиріт, інвалідів і хворих ,а зараз і для дітей-переселенців та воїнів в АТО.
На закінчення заходу учні переглянули новорічний   мультфільм .
 


Немає коментарів:

Дописати коментар