понеділок, 23 листопада 2015 р.

Урок толерантності «Толерантність - потреба сьогодення»

Міжнаро́дний день толера́нтності — відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.
           Толерантність – це здатність без агресії сприймати думки, поведінку, форми самовираження та спосіб життя іншої людини, які відрізняються від власних.                                                                                             
Саме цій темі був присвячений урок в   ЗШ№6  для учнів  8- А під назвою «Толерантність  - потреба сьогодення». Бібліотекар  підібрала цікавий матеріал та продемонстрували електронну презентацію про толерантність, аби дізнатися чи вміють  старшокласники  поводити себе толерантно в різних життєвих ситуаціях;   розповіла про значення цього слова та пояснила,  чому так важливо у сучасному світі бути терпимими до іншої думки, способу життя, стилю в одязі, поведінці, інтересів та уподобань.        Цікаві були відповіді учнів на запитання бібліотекаря:     “Чи могли б ви керуватися в житті  рекомендаціями древнього філософа?”.
    
Поряд з нами люди, які потребують нашої допомоги, діти, які стали предметом насмішок та цькування з боку однокласників. Як їм допомогти , чому так важливо не пройти повз чужу біду, стриматися від агресії у відповідь на грубість. Донесення до слухачів що протилежності толерантності є нетерпимість , тобто небажання , невміння терпіти іншого,  поняття про активну моральну позицію.  Учні закріпили отримані знання, приймаючи участь у діалозі з бібліотекарем, виконали вправу "Толерантна та інтолератна особистості», створили квітку “толерантність”, пелюстки якої були з ознаками що таке толерантність  та пригадали випадки з життя, де потрібні були уважність, терплячість, милосердя та почуття гумору.   
Ми далекі від того, щоб стверджувати, що толерантність – це ознака нашого життя.  Навчання починається з дітей, яких варто вчити бути просто "такими як всі", а поважаючи інших висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.
 Наприкінці заходу присутні прийшли до висновку, що прояви толерантності дуже необхідні в сучасному суспільстві. Ми сподіваємося, що школярі засвоїли урок і зробили правильні висновки,
що такі уроки потрібно проводити як можна частіше, аби навчити молоде покоління бути вихованими,  толерантими, терпимими один до одного, бо таких рис дещо бракує в нашому суспільстві.
Якою буде Україна в майбутньому, вирішувати і вам, сьогоднішнім підліткам. Тільки мир і злагода, взаємодопомога, подолання особистого егоїзму принесуть щастя і впевненість у майбутньому.

Немає коментарів:

Дописати коментар