середа, 28 вересня 2016 р.

Заняття клубу «Ліра» - «Машина часу Г.Уеллса»

«Письменник, що вигадав майбутнє»    -  це про  Герберта Уеллса, знаменитого англійського письменника – фантаста, якому   21 вересня виповнилося 150 років з дня народження.

До цієї дати для учнів 9кл. ЗШ №6 (класний керівник Кріцька Н.І.) проведено засідання клубу «Ліра» «Машина часу» Г. Уеллса».
Учні, які є шанувальниками фантастики -  пригадали його відомі  романи  «Машина часу», «Людина-невидимка», «Війна світів», «Перші люди на Місяці» та познайомилися зі сторінками життєвого і творчого шляху Г. Уеллса.

Його по праву вважають батьком філософської наукової фантастики.  Він писав про соціальні зрушення і світові катаклізми, про жорстокість війн і колоніальних загарбань, про можливості науки і силу людського розуму.   Герберт Уеллс у своїх фантастичних романах випередив свій час. Він напророкував, що наша реальність буде чотиривимірна, писав про лазери і атомну бомбу задовго до їх винаходу. Велику зацікавленість викликав у старшокласників відеоролик «Герберт Уеллс: погляд в майбутнє», в якому вони   ознайомились з його геніальними передбаченнями.

Г.Уеллс ще на початку XX ст. передбачив велике майбутнє відкриття, пов’язане з освоєнням космосу, міжпланетними подорожами, писав про відповідальність учених за наслідки зроблених ними наукових відкриттів.  Передбачив польоти на Місяць, розвиток автомобільного транспорту та навіть Другу світову війну. Ввів в літературу поняття «паралельний світ». Воно використовується в науковій фантастиці і сьогодні.. Майже 80% прогнозів письменника збулися, а 60% збулися з великою точністю. Деякі з них справдилися, реалізацію інших, можливо, спостерігатимуть покоління, які прийдуть після нас.

Немає коментарів:

Дописати коментар