четвер, 23 березня 2017 р.

Літературна кав'ярня «Поезіє, ти сила чарівна, що музикою серце надихає»

Поезія – це той дзвінкій струмок,
Що витікає з надр душі твоєї,
Це мрії у тлумаченні думок,
Що з вірою вселяються в надію.
Ігор Федчишин.

Поезія - це завжди політ фантазії, творчої думки, пошук тих засобів мови, що здатні торкнутися струн душі людини. Спробуємо уявити на мить, що література, зокрема – поезія, раптом зникла у небуття. Мабуть, разом із нею зникли б наші почуття, душа народу стала б прозаїчною, буденною. Поезія - це музика, хвилююча душу, наповнює її безмежною любов’ю до людини, природи, батьківщини. Сама мова поезії налаштовує на глибоке розуміння і внутрішнє осмислення того, що відбувається навколо, поезія проникає у найпотаємніші куточки душі людини.
Давно відомо, яка велика сила впливу поезії на почуття людини. Інколи чотири рядки талановитого автора можуть замінити сторінку тексту прози. Поетичне слово здатне проникнути в таємниці людської душі, закликати людину мислити образами, не дає нашій душі зачерствіти. Поезія може навіть відкрити таємниці нашої душі…

З нагоди Всесвітнього дня поезії центральною бібліотекою для учнів ЗШ №1 було проведено літературну кав'ярню «Поезіє, ти сила чарівна, що музикою серце надихає», присвячену  творчості поетів – земляків.  Слухачі знайомилися з поезією Т.Харькової, О. Антоненка, П. Коган, С. Коляди, М. Зінченко, І. Косих, М. Паскаря, О. Кердіваренко, О.Кавун, В. Леви, К. Нікітченко.
Про що їх вірші? В їхніх творах звучать схожі мотиви: присвячені нашому місту Новоукраїнка, спогади про батьків, дитинство, війну, перемогу, молодість, кохання, про мрії і надії, що збулися і не збулися. Надзвичайно  хвилюючі теми любові до жінки, матері, землі.  В цій поезії  і лірика, і гумор, добрий і ущипливий. А головне – творчість  поетів-земляків  проймає патріотична аура. Їх вірші пишуться не просто рукою, доторком душі. Учні надзвичайно зацікавилися творчістю наших земляків та  висловили бажання познайомитися детальніше та глибше з вподобаними  поезіями.

Немає коментарів:

Дописати коментар