четвер, 23 березня 2017 р.

Година попередження «Туберкульоз – ми маємо знати…»

Клуб «Підліток»
Щоб  привернути увагу  суспільства до проблеми туберкульозу центральна бібліотека на черговому занятті клубу «Підліток» провела захід , присвячений  Всесвітньому дню боротьби проти туберкульозу.

З метою формування в учнів загального уявлення про туберкульоз, визначення факторів, що сприяють захворюваності на туберкульоз, надання рекомендацій щодо зменшення ризику зараження туберкульозом, керівник клубу  провела для учнів  10 класу ЗШ№8  годину попередження «Туберкульоз – ми маємо знати…», яку супроводжувала мультимедійна презентація «Туберкульоз».  Інформаційний блок заходу надав старшокласникам відповіді на запитання:
- Які основні ознаки туберкульозу?
- Що потрібно робити, якщо виникла підозра на туберкульоз?
- Чи може туберкульоз протікати без скарг?
 На захід була запрошена фахівець Новоукраїнського районного відділу з питань пробації Бліндул Валентина Володимирівна, яка розповідала про роботу з засудженими, що хворіють на туберкульоз.

Бібліотекар  акцентуючи увагу дітей на проблемі поширення туберкульозу в нашому суспільстві   ще раз наголосила, щоб вони були уважні до свого здоров’я та виконували рекомендації медичних працівників. Також звернула увагу старшокласників на інформаційний стенд  ‹‹Туберкульоз: епідемія в Україні», матеріали якого розкривали  питання розповсюдження хвороби, шляхів її передачі, факторів розвитку хвороби, профілактичних та запобіжних заходів. Знання шляхів передачі туберкульозної інфекції, а також основних її проявів необхідні кожній людині, кожній сім'ї, оскільки своєчасне вживання запобіжних заходів може вберегти не лише  від передачі інфекції, але і розвитку захворювання.

Ознайомившись з виставкою  в бібліотеці  «Туберкульоз : епідемія в Україні» користувачі  дізналися, що проблема туберкульозу досить актуальна, а  історія туберкульозу починається з того часу, відколи існує людство. Ще на початку минулих віків туберкульоз «косив» людей та інші живі істоти, заганяючи їх у могили передчасно.
 І хоча зараз діагноз «туберкульоз» вже не звучить як вирок, захворювання залишається грізним, що вимагає постійної уваги медиків.


Немає коментарів:

Дописати коментар