понеділок, 29 вересня 2014 р.

Клуб «Ліра» «Щасливі і сумні мої дороги"

Дмитро  Павличко – український письменник, громадський діяч, один із найяскравіших та найсвоєрідніших постатей в українській літературі.  Поет належить до категорії шістдесятників, як і Ліна Костенко, Василь Симоненко, Іван Драч та інші. Саме вони очолювали правозахисний рух 60-70 рр. XX ст. в Україні, саме вони били на сполох нашої національної самосвідомості. Тому й Павличкова мова виросла на глибокому знанні українських літературних традицій, на осягненні безмежних скарбів літературної спадщини, що залишили нам Т. Шевченко, І. Франко, Леся Українка.  Дмитру Павличкові судилося долею нести вогонь свого таланту людям та вдовж червоно-чорної стежини його життя йдуть поруч із ним два довічні супутники нашого буття — Любов і Журба.

       
З нагоди 85-ї річниці від дня народження поета (народився 28 вересня1929 р. в с. Стопчатові на Івано-Франківщині) відбулося засідання клубу «Ліра»  - «Щасливі і сумні мої дороги"  - з учнями 10-го класу  ЗШ №6. Поезія — це вогник, який запалює душу людини, який схожий на полум'я свічки.    Учасники заходу  поринули у чарівний світ поезії,        дізнались про життєвий та творчий шлях поета,   про його діяльність  у сфері  кінематографії, познайомились з  його літературними доробками  - царство мудрого й красивого, правдивого і чуйного, доброго і мужнього слова. 

 Дмитро Павличко — автор відомих пісенних текстів — «Впали роси на покоси»,  «Лелеченьки»,  «Пісня про Україну», «Явір і яворина», «Я стужився, мила, за тобою», «Розплелись, розсипались»… Пісня «Два кольори» (1649) стала народною. Дмитро Павличко є також і визначним майстром перекладу (перекладає з англійської, іспанської, італійської, французької, португальської, їдиш та багатьох слов’янських мов). Своїми перекладами Павличко запропонував нове прочитання творів Данте Аліг’єрі, Франческо Петрарки, Мікеланджело Буонарроті, Федеріко Гарсіа Лорки…  

Учні переглянули відеофільм про життєвий і творчий шлях ,  прослухали   його пісні (відео кліпи),  особливо вразило присутніх пісня «Два кольори»,  у виконанні американської співачки  українського походження Квітки  Цісик . Урок пройшов цікаво і змістовно, поезія подарувала незабутні хвилини душевної насолоди присутнім.

 По закінченні заходу бібліотекар запросила учнів завітати до книгозбірні,  де оформлено книжкову виставку  «Між красою і болем»,  познайомитися з  книгами,  поетичними доробками Дмитра Павличка.
Немає коментарів:

Дописати коментар