вівторок, 3 вересня 2013 р.

Інформаційна година «У синім кольорі була ознака миру, а в жовтому народ плекав велику віру»Вистраждавши і виборовши волю, Україна має державні та національні символи, які уособлюють її історію, сутність. Такими словами в читальній залі із відвідувачами Інтернет - центру розпочалась інформаційна година під назвою "У синім кольорі була ознака миру, а в жовтому народ плекав велику віру", присвячена Дню Незалежності України та Дню Державного Прапора України. 
На початку інформаційної години бібліотекар розповіла присутнім про Україну, її тернистий щлях здобуття незалежності . 
День Державного Прапора та День Незалежності України навіки увійшли в історію молодої держави золотою сторінкою її біографії, започаткували нову епоху в житті нашого народу, законодавчо закріпили його вікові демократичні прагнення до національного відродження.
В ст. 20 Конституції України передбачено, що державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України. Під державними символами України слід розуміти закріплені в законодавстві офіційні графічні чи звукові зображення, в яких втілюються національні ідеї, що символізують державність України 
З метою вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України, виховання поваги громадян до державних символів України з 2004 року згідно з Указом Президента України в усій країні 23 серпня урочисто відзначається День Державного Прапору України та відбувається щорічна офіційна церемонія підняття державного прапора.
Подальша розповідь - про національні символи держави, зокрема про історію виникнення прапора.
Державний прапор, як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. Під його знаменом українці йшли до проголошення самостійної України. Це прапор миролюбства. В усі віки і в усіх народів державний прапор був однією з найвищих і шанованіших святинь .
Розповідь доповнювала мультимедійна презентація «Моя країна - Україна» та звучала українська поезія. 
Користувачі мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою "Свою Україну любіть", присвяченій 22- ій річниці Незалежності нашої держави.
Різні емоції впродовж спілкування були у присутніх: хтось глибше пізнав історію свого народу, хтось замислився над нетлінним і вічним, для когось бесіда була відкриттям і одкровенням, та головне, що не було байдужих. Звернення до нашого духовного коріння допоможе нам сьогодні знайти грунт під ногами, відновити духовний стержень нашого народу.

Немає коментарів:

Дописати коментар