субота, 25 лютого 2017 р.

Народознавчий колаж «Масляна, Масляна, яка ти мала»

Масляна - одне з календарно-побутових свят, яке пов'язане із давнім народним звичаєм - проводами зими і зустріччю весни. Припадає воно на останній тиждень перед початком Великоднього посту.
З метою популяризації кращих національних традицій, звичаїв та обрядів українського народу центральною бібліотекою для слухачів академії здорового довголіття проведено народознавчий колаж «Масляна, Масляна, яка ти мала». Присутні переглядаючи відео  ознайомились з історію виникнення Масляної, традиціями проведення Масляного тижня в Україні, адже кожен день тижня наповнений певними ритуальними дійствами, що мають на меті весело провести зиму та щасливо зустріти весняне оновлення природи, перші, осяяні радісним  очікуванням  близького тепла, дні.
Гості  насолоджувались змістовним спілкуванням та з великим задоволенням пригощалися смачними млинцями, які є  неодмінним атрибутом та ритуальним блюдом  свята – круглими, рум'яними, гарячими, які  являють собою символ сонця. А приготувала млинці справжня майстриня кулінарної справи Дмитренко Раїса Федорівна яка і  поділилася з присутніми власними рецептами.
Також, всі бажаючі мали змогу переглянути книги,  які є в бібліотеці про традиції святкування Масляної, зокрема: «Свята, традиції, звичаї українського народу», В. Скуратівський. «Місяцелік», «Дідух», «Український рік», «Українці: Свята. Традиції.Звичаї», Шкода Е. М. «Традиції і свята українського народу» та ін.
Захід пройшов  змістовно, весело, цікаво, адже всі його учасники були задіяні, доповнюючи один одного розповідями про прикмети, приказки та анекдоти пов’язані з Масляною.


Немає коментарів:

Дописати коментар