середа, 26 квітня 2017 р.

Чорнобильська хроніка «Атомна весна України»

     26 квітня – є днем пам'яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

          З метою виховання небайдужості до минулого і майбутнього своєї держави, співчуття до чужого болю як до свого, до загальнонародного болю як особистого, почуття любові до людини, землі, держави в  читальній залі Новоукраїнської центральної бібліотеки  для учнів Новоукраїнської ЗШ №8 було проведено чорнобильську хроніку «Атомна весна України».


        Захід розпочався з перегляду відео «Чорнобильська катастрофа» та розповіді бібліотекаря про аварію на Чорнобильській АЕС, а також про жахливі наслідки ядерного вибуху, що забрав життя багатьох людей, завдав шкоди здоров'ю мільйонам українців, та наслідки вибуху,  що відчуваються до сьогодні. На захід був запрошений ліквідатор аварії на ЧАЕС від Новоукраїнського району, Дробот Сергій Борисович, який поділився власними спогадами про трагічні події тих днів, достовірну інформацію про причини і наслідки чорнобильської трагедії. Згадали всіх тих, хто першими вийшли на лінію вогню, ступили у вируюче полум’я, в смертельну радіацію не за наказом командира, а за велінням совісті.


     Доповненням до заходу стала книжкова виставка-хроніка «Чорнобиль не має минулого часу».
         
Ще довго ми будемо відчувати на собі  наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям. Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам’яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.

Немає коментарів:

Дописати коментар