неділю, 13 жовтня 2013 р.

Бесіда з учнями «Стоп насиллю!»



Право дітей нашої країни на захист від усіх форм насильства гарантується 28 і 52 статтями Конституції України, відповідно до яких ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському, або такому, що принижує його гідність поводженню чи покаранню. Проте факти жорстокого поводження з дітьми, зневажання їхніх інтересів є надзвичайно актуальними у нашому суспільстві.

 Насильство, за визначенням світової спільноти, не тільки робить людину залежною, а й принижує її гідність, завдає шкоди психічному і фізичному здоров’ю, стає серйозною перешкодою у подальшому житті.

Саме задля попередження насилля серед підлітків та на запрошення вчителів  ДНЗ ПТУ №40 бібліотекар центральної районної бібліотеки провела виховну годину під назвою «Стоп насиллю!», учасниками якої були учні училища.
Бібліотекар намагалася застерегти молодих людей від фізичного, психічного, сексуального та морального насильства; консультувала щодо безпечної поведінки в Інтернеті;  надавала інформацію щодо   особистої безпеки при виїзді за кордон, тощо.

 Віддзеркалені проблеми з реально наведеними фактами життя ще раз змусили підлітків задуматися: Про життя; Про взаємоповагу та позитивне ставлення один до одного; Чому близькі, дорогі люди бувають такими жорстокими?; Чому любов, доброту, терпіння пускають під укіс; Чому над дітьми знущаються, їх б'ють і вони виростають душевно  понівеченими...  

Саме зважаючи на всі ці та інші проблеми існуючого суспільства під час заходу також обговорювалися питання пов’язані з рабством та торгівлею людьми. На закінчення заходу учням було продемонстровано відеоролик «Станція призначення – життя», в основі якого – реальні події, ситуації насилля, вербування та продажу дітей, а  також кримінальні схеми вивезення української молоді за кордон.

     Попередження насилля – це не абстрактне поняття. І на боротьбу з ним потрібно залучити усіх небайдужих.

 Скажемо ж «Стоп насильству!» всі разом. Тоді буде реальний результат.

Немає коментарів:

Дописати коментар