понеділок, 2 березня 2015 р.

Урок застереження «Тероризм : як зберегти життя»

Нам всім відомо, що тероризм – це суспільно  небезпечна діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших посягань на життя чи здоров’я ні в чому  не винних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягання злочинних цілей.Тероризм став реальним  явищем у сучасному світі. Різні його прояви усе більше загрожують безпеці багатьох країн і їх громадян, спричиняють величезні політичні, економічні й моральні втрати, чинять  психологічний тиск на  людей, забирають людські життя. У зв’язку зі зростаючою загрозою тероризму в Україні  головною умовою безпеки населення на сучасному етапі стає здатність держави й державних структур запровадити заходи з протидії терористичній загрозі.
З метою попередження терористичної діяльності, в умовах загрози чи вчинення терористичного акту,забезпечення належного рівня безпеки, мінімізації та ліквідації наслідків таких ситуацій та протидії можливим загрозам життю та здоров’ю учасників навчально-виховного процесу, в разі виникнення надзвичайних ситуацій у мирний та воєнний час, керівником  морально – правового клубу «Підліток» Новоукраїнської центральної районної бібліотеки проведено  урок застереження «Тероризм : як зберегти життя» для учнів ЗШ №1 за участі співробітника Новоукраїнського МРВ Управління СБУ в Кіровоградській області старшого лейтенанта Олексієнка Антона Володимировича.
Бібліотекар розповіла учням про тероризм, про те, як і де  можна натрапити на небезпечну «іграшку», про види вибухових пристроїв, як їх легко розпізнати за зовнішнім виглядом, як себе вести в  натовпі і як діяти відповідно до ситуації та ін. Також бібліотекар познайомила учнів з наявним в районній бібліотеці інформативним  матеріалом по темі заходу.
Антон Володимирович провів інструктаж та пояснювальну бесіду про : порядок дій в умовах надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування, інших небезпек; як потрібно поводитися  в умовах виникнення надзвичайних ситуацій; правила поводження при виявлені вибухонебезпечних предметів; пожеж та ін.
Також він зазначив і характерні ознаки, що вказують на можливу наявність стороннього предмету у приміщенні чи транспортному засобі. Також Антон Володимирович наголосив дітям, що у разі знаходження підозрілого предмета у під'їзді будинку, потрібно опитати сусідів, а у разі неможливості встановити власника — негайно повідомити про знахідку до найближчого відділення міліції, до військкомату, органів місцевого самоврядування, підрозділу  МВС чи ДСНС за телефоном «101».
Ось чому так важливо пояснити учням наслідки тероризму, навчити правилам поведінки у таких ситуаціях.
Учні  уважно прослухали інформацію, активно включалися в обговорення даної проблеми. На закінчення заходу діти пообіцяли, що будуть уважними  та обачними в цей непростий для України час.

Немає коментарів:

Дописати коментар